Külföldi adatbázisok

EISZ - Academic Search Complete (EBSCO)
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Magyar keresőfelület. A multidiszciplináris adatbázisban teljes szöveggel érhetjük el 8800 folyóirat tudományos cikkeit, gyakran a legfrissebb számokat is beleértve.

EISZ - Essential Collection (JSTOR)
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A gyűjteményben nagyjából 700, számos tudományágat lefedő folyóirat érhető el, és megtalálhatóak benne az Arts & Sciences I, II, III, IV, és VII részgyűjtemények legfontosabb címei.

EISZ - MathSciNet (EBSCO adatbázisa)
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az American Mathematical Society matematikai adatbázisában több mint 1800 folyóirat 3,2 millió bibliográfiai tételében lehet keresni. Az EBSCO rész adatbázisaként érhető el!

EISZ - ProQuest Central
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A multidiszciplináris adatbázis 24 000 folyóirat bibliográfiai adatait tartalmazza, a címek közül 18 000 folyóirat anyagához teljes szövegű hozzáférést biztosít. A folyóiratok mellett az adatbázis további 450 000 konferenciaanyagot, műhelytanulmányt is tartalmaz.

EISZ - Science Direct (Elsevier)
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az Elsevier teljes szövegű multidiszciplináris adatbázisa a legelismertebb tudományos folyóiratok szövegéhez biztosít hozzáférést. A tartalom elsősorban műszaki-, természet- és orvostudományi területen kiemelkedő, de a társadalomtudományok és más tudományterületek is képviselve vannak benne. Az adatbázisban közel 2500 lektorált folyóirat érhető el.

ESIZ - SciVal (Elsevier)
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az Elsevier tudománymetriai elemző alkalmazása, amely segítséget nyújt a kutatók, kutatócsoportok és intézmények teljesítményének elemzésében, az intézményi erősségek azonosításában, a kutatási témák feltárásában, illetve a nemzetközi együttműködések fejlesztésében.

EISZ - Scopus (Elsevier)
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az Elsevier kiadó hivatkozáskereső bibliográfiai adatbázisa feldolgozza minden tudományterület legfontosabb folyóiratait, könyveit és konferenciaanyagait. Elsősorban tudománymetriai kutatásokra és szakirodalom keresésére alkalmas. Segítségével egyes kutatókra történő hivatkozásokat lehet megtalálni, illetve megállapítható egyes kutatócsoportok és –intézetek nemzetközi tudományos világban elfoglalt pozíciója.

EISZ - SpringerLink
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A Springer Nature kiadó teljes szövegű multidiszciplináris adatbázisa 9 millió tanulmányt tartalmaz 1997-től napjainkig. A tartalom elsősorban műszaki-, természet- és orvostudományi területen kiemelkedő, de a társadalomtudományok és más tudományterületek is képviselve vannak benne.

EISZ - USC SOÁ Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az USC SOÁ Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum több mint 55 ezer videóinterjút tartalmaz, amelyeket népirtások túlélőivel és szemtanúival vettek fel. Az interjúkat 41 nyelven, 62 országban rögzítették. Az adatbázis 1335 magyar nyelvű interjút valamint további több ezer magyar vonatkozású, magyar tapasztalatokat más nyelven megörökítő interjút tartalmaz a holokauszttal kapcsolatban. A tartalom kiegészül továbbá a ruandai, guatemalai és örmény népirtás és a kínai, nankingi mészárlás emlékeit őrző speciális anyaggal is.

EISZ - Web of Science (Clarivate Analytics/Thomson Reuters)
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A Clarivate Analytics hivatkozáskereső bibliográfiai adatbázisa feldolgozza minden tudományterület legfontosabb folyóiratait, könyveit és konferenciaanyagait. Elsősorban tudománymetriai kutatásokra és szakirodalom keresésére alkalmas. Segítségével egyes kutatókra történő hivatkozásokat lehet megtalálni, illetve megállapítható egyes kutatócsoportok és kutatóintézetek nemzetközi tudományos világban elfoglalt pozíciója.

HeinOnline
Hozzáférhető az olvasótermi dedikált gépről, ill. a Jogi Kari Könyvtárban.

Journal Citation Reports – Impakt faktor adatok 2010–2012
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről.

WBIS – Életrajzi világ lexikon
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem Könyvtárából.

Magyar adatbázisok

Arcanum Digitális Tudománytár
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Több száz szakfolyóirat, közlöny, akadémiai közlemény, évkönyv, heti- és napilap, lexikon és kézikönyv található meg teljes szöveggel a magyar tartalmakat biztosító adatbázisban. Az ADT a 19–20. századi hungarikumok egyik legnagyobb online gyűjteménye, a magyar művelődés-, társadalom- és gazdaságtörténet fontos forrása. A gyűjtemény anyaga nagyrészt 20. századi kiadványokból áll össze, de bőségesen találni 19. századi és ritkábban 21. századi szövegeket is.


EISZ - Akadémiai Kiadó folyóiratai
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az Akadémiai Kiadó álatal kiadott magyar és angol nyelvű folyóirata teljes szöveggel elérhető a több tudományágra kiterjedő adatbázisban. A korábbi orvosi csomag is itt érhető el!

EISZ - Akadémiai Kiadó MERSZ
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az Akadémiai Kiadó online okoskönyvtára több száz magyar nyelvű kézikönyvet, szakkönyvet, felsőoktatási tankönyvet, jegyzetet tartalmaz teljes szöveggel, kereshető, jegyzetelhető, hivatkozható formában. A MeRSZ minden eszközön és környezetben reszponzív, egységes megjelenést nyújt. 2020 elején csaknem 600 mű érhető el a felületen a legkülönbözőbb tudományterületekről, a biológiától a zenetudományig.

EISZ - Akadémiai Kiadó Szótárai
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az Akadémiai Kiadó angol, német, francia, holland, olasz és spanyol szótárai mellett egy- és többnyelvű szakszótárak teljes szócikkanyaga hozzáférhető az adatbázisban. Az egynyelvű szótárak között megtalálható A magyar helyesírás szabályai 12. kiadása, az Idegen szavak és kifejezések szótára, a Magyar értelmező kéziszótár és a Magyar szinonimaszótár is. A keresőfelületen egyszerre több szótár szóanyagában lehet keresni.

EISZ - L'Harmattan Digitális Adatbázis
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A L'Harmattan Digitális Adatbázis jelenleg több mint 1400 kötetet, több mint 400 000 oldal tartalmat biztosít a felhasználóknak. A tudományterületi differenciálás révén a tematikus cso - portosítások lehetővé teszik az optimális áttekinthetőséget.

EISZ - Szaktárs - Akadémiai Digitális Archívum
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A gyűjtemény a Magyar Tudományos Akadémia szellemi műhelyében született és az Akadémiai Kiadó gondozásában megjelent tudományos könyveket tartalmazza az 1950–1996 közötti (kisebb számban az 1996 utáni) időszakból. A mintegy fél évszázad 8 ezer kötetének 2,5 millió oldalát felölelő archívum célja, hogy e páratlanul gazdag könyvtermés széles körben kutathatóvá váljék.

EISZ - Szaktárs - Argumentum Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az Argumentum Kiadó 1991. május 14. óta működik sikeresen. Elsősorban tudományos könyveket (irodalom, irodalomtudomány, történelem), szépirodalmat, tankönyveket, folyóiratokat jelentet meg.

EISZ - Szaktárs - Attraktor Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázisban a történelemtudományi, filozófiai és társadalomtörténeti kiadványok mellett közép- és koraújkori klasszikus szerzők művei érhetők el. A szolgáltatás az Attraktor Kiadó mintegy 150 kötetét tartalmazza.

EISZ - Szaktárs - Balassi Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázisban a Balassi Kiadó kiadványait lehet elérni a művelődéstörténet, az irodalomtörténet, az irodalomelmélet, a nyelvészet és nyelvtörténet, a történettudomány, a régészet, a művészettörténet, a művészetelmélet, az építészet, a szociológia, a pszichológia, a néprajz, a könyvtörténet, a zenetudomány, a színháztörténet és a színházelmélet területéről.

EISZ - Szaktárs - Gondolat Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázisban a Gondolat Kiadó mintegy 700 történelem- és társadalomtudományi kiadványa érhető el.

EISZ - Szaktárs - Kalligram Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A Kalligram, mint regionális és kisebbségi kiadó, egyrészt a felvidéki magyar irodalom legjelentősebb képviselője, másrészt a közép-európai kultúrák és irodalmak gondolat fő közvetítője. Számos társadalomtudományi sorozatot tart fent, amelyek mind megtalálhatóak a már induláskor is több mint 800 könyvet felsorakoztató adatbázisában.

EISZ - Szaktárs - Kortárs Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázisban a Kortárs Kiadó magyar irodalomtörténeti és irodalomelméleti kiadványai érhetők el.

EISZ - Szaktárs - Kriterion Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A kiadót 1969-ben alapították a Romániában élő nemzetiségek kultúrájának ápolására, azóta az erdélyi magyar írók, költők mellett a tudományos élet legfőbb közvetítőjévé is vált. A Kriterion Kiadó kiemelt feladatának tartja a különböző nyelvű kultúrák közvetítését, így portfóliójának jelentős részét teszik ki a tudományos és szépirodalmi fordítások román, szerb, ukrán, orosz, török szerzőktől. Az adatbázis jelenleg közel 1000 kötetet tartalmaz.

EISZ - Szaktárs - Kronosz Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázis a Kronosz Kiadó szakkönyvei érhetőek el teljes szöveggel, elsősorban a társadalomtudományok köréből.

EISZ - Szaktárs - Magyar Napló Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az azonos című folyóirat mellett 1999 óta könyvkiadó is működik. A rangos és ismert írók, költők, műfordítók, irodalomtörténészek mellett rendre jelenteti meg tehetségüket bizonyító fiatal szerzők könyveit is, mind az anyaországból, mind a határon túlról. A szépirodalom mellett helyet ad történelmi, néprajzi, szociográfiai tanulmányköteteknek, albumoknak is.

EISZ - Szaktárs - Mentor Könyvek Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az erdélyi kiadó adatbázisában 600 művészeti, néprajzi, történelmi és szépirodalmi kötet érhető el.

EISZ - Szaktárs - Múlt és Jövő Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A kiadó az 1988-ban indult, Múlt és Jövő negyedéves folyóiratból nőtte ki magát, első könyvét – Scheiber Sándor beszédeit – 1994-ben adta ki. A Múlt és Jövő Kiadó fő profilja a szépirodalom, a történelem, és a tudomány (Zsidó tudományok, amit a szakirodalom Jewish Studies néven tart számon.) Az összes műfajt magyar és fordított művek képviselik.

EISZ - Szaktárs - Nap Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A Nap Kiadó közel három évtizedes múltra tekinthet vissza; 1993 óta tevékenykedik a szakmában. Nem tartozik az évente nagy műszámot forgalmazó kiadók közé. Művelődéstörténeti, irodalmi és közművelődési értékeket hordozó művek megjelentetését tekintette és tekinti változatlanul hivatásának.

EISZ - Szaktárs - Napvilág Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázisban 360 kötet található a legújabb kori történettudomány, valamint a szélesen értelmezett társadalomtudomány körében. A kiadványok között megtalálható politikus-életrajzok, forráskiadványok, nagymonográfiák és kézikönyvek széles spektrumon nyújtanak korszerű ismereteket.

EISZ - Szaktárs - Osiris Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázisban az Osiris Kiadó több mint 1700 kiadványa érhető el teljes szöveggel, főként a humán- és társadalomtudományok köréből.

EISZ - Szaktárs - Szaktudás Kiadó Ház
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A Szaktudás Kiadó Ház megalakulása óta több mint 600 – nagyrészt agrártudományi – könyvet jelentetett meg. A komolyabb, magasabb szakmai igényű olvasóinknak írt szakkönyveket nemcsak az agrár-felsőoktatásban használják, hanem mérnökök, szakemberek, nagytermelők, profi gazdálkodók könyvtárait is gazdagítják.

EISZ - Szaktárs - Szent István Társulat
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A Szent István Társulat és történelmi intézményei: a Jó és Olcsó Könyvkiadó Társulat, a Tudományos és Irodalmi Osztály, a Szent István Akadémia, az Élet, a Christianus Kiadó, a Stephaneum Nyomda 1847-től napjainkig terjedő kiadványainak teljességre törekvő digitális tárhelye. Kiadói tevékenysége – a hittudomány, mint fő profil mellett – kiterjed a bölcselet, természettudományok, történelem és segédtudományai, jog- és államtudományok, szociológia és pszichológia, neveléstudomány, művelődés- és irodalomtörténet, művészettörténet és néprajz területére.

EISZ - Szaktárs - Tarsoly Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről.A Tarsoly Kiadó 2001-ben alakult a Révai Új Lexikona szerkesztőségéből. Alapitója a lexikon főszerkesztője, dr. Kollega Tarsoly István történész, könyvtáros, levéltáros. A 19 kötetes, a 20. századi magyarságot bemutató nagylexikon befejezése után a kiadó továbbra is elkötelezett a magyarság sorskérdései iránt. A kiadó könyvei főként a humántudományok, elsőként is a történelem és annak segédtudományai (genealógia, heraldika) köréből kerülnek ki.

EISZ - Szaktárs - Tinta Könyvkiadó
Hozzáférhető a MIskolci Egyetem gépeiről. A TINTA Könyvkiadó nyelvészeti szakkönyv- és szótárkiadó kb. 300 nyelvészeti szakkönyve érhetőek el az adatbázisban

EISZ - Typotex - Interkönyv
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. Az adatbázisban a Typotex Kiadó több mint 600 magyar nyelvű kiadványa érhető el: felsőoktatási tankönyvek, jegyzetek és szakkönyvek a természet- és társadalomtudományok köréből.









NAVA – Nemzeti Audiovizuális Archívum
Hozzáférhető az olvasótermi dedikált gépről.


Online Szabványkönyvtár
Hozzáférhető az olvasótermi dedikált gépről.

Opten (Cégtár + Optijus)
Hozzáférhető az olvasótermi dedikált gépről.


TIT Gondolat Kiadó
Hozzáférhető a Miskolci Egyetem gépeiről. A Gondolat Kiadót 1957-ben alapították, profilja kiterjedt a természet-, a társadalomtudományok és a művészetek teljes területére. Nagy hangsúlyt fektettek a nemzetközi szakirodalom legfontosabb műveinek magyar kiadására, beleértve a nyugati szerzők, kutatók műveit is. A több mint 2700 kötetet tartalmazó portfólió valóban átfogott minden fontosabb szakterületet, de a tudományterületek közül külön érdemes kiemelni a történelem, irodalom, ókor, művészettörténet, filozófia, szociológia, csillagászat, fizika-matematika, természetismeret, földrajz és néprajz-antropológiai útleírás témaköröket. Ez a hatalmas szakkönyv adatbázis számtalan olyan alapművet tartalmaz, ami a mai napig meghatározó forrásnak számít a maga területén.

Új Complex Webjogtár
Hozzáférhető az olvasótermi dedikált gépről.


Saját adatbázisok

MIDRA:

PhD-disszertációk
e-Közlemények
Szakdolgozatok
TDK-dolgozatok
Tananyagok
Tudományos munkák
Selmeci Műemékkönyvtár
Archívum
Videoarchívum

MATARKA

Borsodi Ipari Képarchívum

Egyetemi Publikációs Adatbázis

Tudományos Portál

Adatbázis-ismertetők

Adatbázis-tréningek

Előfizetéses adatbázisok távoli használata eduID hozzáféréssel:

- magyar nyelvű adatbázisok esetében

- idegen nyelvű adatbázisok esetében